O tym, że urządzenie jest ekologiczne, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki zastosowaniu wydajnego i oszczędnego silnika elektrycznego, dostępne są miejsca przeznaczone do tej pory tylko pieszym.

Patrząc od strony ekonomii, eMono-Cykl jest jednym z najbardziej wydajnych i oszczędnych. Praktycznie poza środkami komunikacji napędzanych siłą mięśni, trudno odszukać urządzenie, które jest w stanie przejechać 10 km za 5 groszy. Porównując to z ceną paliwa lub biletów komunikacji miejskiej  wychodzi rewelacyjnie. Właśnie dokładnie w okolicy 5-7 groszy (w zależności od dostawcy energii elektrycznej) zapłacimy za pełne ładowanie baterii eMono-Cykla. W przypadku większych pojemności baterii, cena niewiele wzrasta.


Ilość zużytego prądu każdy może sam przeliczyć. Należy sprawdzić ile płacimy dostawcy za 1 kWh (kilowatogodzinę – czyli praca urządzenia o mocy 1000 W, działającego przez 1 godzinę – np. pralka, odkurzacz, itp.). Baterie mają pojemność od 132 do 330 Wh (watogodzin). Czyli jesteśmy w stanie zgromadzić właśnie taką ilość mocy, którą później przeznaczamy na poruszanie się. Zasilacz przeważnie ma napięcie w okolicy 50V (volt) i natężeniu prądy 2A (amper). Moc obliczamy mnożąc napięcie i natężenie (V*A : 50*2=100 W). Czyli pełne ładowanie baterii 132 Wh powinno trwać około 50-70 minut (w zależności od stopnia rozładowania). Zużywając maksymalnie 132 W.Skoro cena 1000 W wynosi w okolicy 50-60 groszy, to używając 130 W do pełnego naładowania baterii, płacimy za taką operację 5-7 groszy.

Jeśli zależy nam na ekologii, ekonomii i czasie – powinniśmy się zainteresować rewolucyjnym środkiem transportu osobistego jakim jest eMono-Cykl.